Skaudi- ja hundujärgud ning erialad

Skaudijärgud

Skaudi- ja hundujärgud on skautliku õppemeetodi ühed tähtsaimad elemendid. Järgupunkte õppides ja juhtidele vastates saab noor hulgaliselt uusi teadmisi ja kogemusi. Iga järgu lõpetamisel saab noor soetada endale vastava järgu tunnusmärgi ning kanda seda au ja uhkusega. Skaudi erialakatsed on lahti kirjutatud Skaudi erialakatsetes. Järgupuntkid on ka eelduseks sellistele edutustele nagu "Hoolas skaut" ja "Eeskujulik skaut"

Abiks algajale skaudile on toodud Ökoskautide koduleheküljel välja III järgu kolmteist esimest järgunõuet ja nedne seletused. Pärast kolmeteistkümne esimese jägupunkti vastamist on võimalik anda skauditõotus.

1. Õpi tundma salka (nimi, hüüd, lipp, jne.) skaudijuhte ning salga siseelu reegleid.
2. Ütle skauditõotus, hüüdlause ja seleta skaudiseaduste sisu.
3. Tervita skauditervitusega ja seleta selle tähendus ning seleta skaudiliilia tähendust.
4. Näita skaudimärkide asukoht vormil.
5. Laula Eesti skautide hümni.
6. Ürita teha iga päev üks heategu ja räägi mõnest oma salgakoondusel.
7. Räägi lühidalt skautluse ajaloost.
8. Tunne Eesti Skautide Ühingu struktuuri sealhulgas tea oma üksuse struktuuri.
9. Tea oma üksuse skaudijuhtide nimesid ja kontaktandmeid, samuti oma salgakaaslaste omi.
10. Nimeta ESÜ peavanem ja peaskaut, kes on nemad tavaelus.
11. Tea, mida tähendavad sõnaühendid WOSM ja WAGGGS, kus asub WOSM-i peakorter.
12. Nimeta skaudi erialakatseid.
13. Ole kursis ESÜ viimaste ja järgmiste sündmustega.

Hundujärgud

Hundujärgud on lahti kirjutatud Hundu katsenõuetes. Hunduerialad on lahti kirjutatud Hundu erialakatsetes.

Abi saab mõningate punktide lahendamisel siit.