Pirita ajaleht, 05. apr 2003, autor teadmata

Kõik algab pesast

21. märtsil tähistati Pirita Vaba Aja Keskuses kevade saabumist pesakastide üles panekuga.
Pirita ökoskaudid meisterdasid koolivaheajal üle 40 pesakasti. Kes ise teinud, see teab, et pesakasti valmistamine ja üles panek on tegelikult terve teadus. Kui suur, kui lai, kui suur ava tihasele, milline sobib kuldnokale? Küsimusi kerkis terve rida, õnneks sai neile kõigile vastused nii asjaarmastajatelt kui ka professionaalsetelt ornitoloogidelt.
Kevade saabumise puhul lõid Pirita ökoskaudid Vaba Aja Keskuse juurde üles kevadlinnu-laagri kus jagati soovijaile ja huvilistele tasuta pesakaste. Teadmisi jagas ja küsimustele vastas Tallinna linnuklubi ornitoloog Laine Metsaorg, teadmisi ja nupukust pandi proovile viktoriinis ja maastikumängus.
Miks noored inimesed oma vaba aega pesakastide valmistamisega sisustasid: "Seepärast, et see sobib meie ökoloogilise maailmavaate juurde!"