Kambja valla leht Koduvald, 17. mai 2007, Chris Jorma, Karl-Erik Sild, Fred Sprenk

Fa-fa-fantastiline ökoskautide kevadlaager

Ökoskautide kevadlaager toimus Kuuste põhikoolis 22.-25. märtsini. Lapsi kogunes üle terve Eesti.

Unipiha koolist võtsid sellest laagrist osa Chris Jorma, Fred Sprenk ja Karl-Erik Sild.

Kolme päeva jooksul õppisime tuletegemist nii, et mitte puule haiget teha. „Oksi me ei murdnud, vaid korjasime maast ja metsa alt,“ räägib Chris teistele kirjutamise tunnis.

Lisaks sellele õppisime esmaabi andmist rästiku hammustuse ja minestuse, puu otsast alla kukkumise korral. Laagrisse tulid külla ka päästeameti mehed. Nägime sukeldusvarustust, millega vee all saab olla.

Kõige rohkem meeldis meile Ayuri isa poolt enesekaitse võtete õpetamine ja lõkkeõhtu.

Laagris õppisime selgeks ka mitmed skautide hüüded: Olgu rebane või põder, ökoskaut on nende sõber. Fa-fa-fantastiline. T-o-r-e, tore, tore, hea. Nende hüüetega saab teha tuju heaks, kui see just kõige parem pole.

Kavatseme ka edaspidi skautide üritustest osa võtta.