Maaleht, 15. sept 2005, Viio Aitsam

Taaraautomaat kardab inimest

“Taaraautomaadid lähevad rikki eelkõige inimeste oskamatuse tõttu,” väidab automaadi kasutusvõtteid tundev ökoskaut Deivis Treier.

Praegu astusin ühe mehe tegevusele vahele. Ta ütles, et kasutab automaati esimest korda. Juhendeid ei lugenud ja hakkas pudeleid järjest sisse laduma,” rääkis Deivis Treier Tallinnas Järve Selveris järjekordset taaratoojat õpetamast tulles.

Põhjus, miks noormees taaratoojat õpetama kippus, oli OÜ Eesti Pandipakendi ja OÜ Tomra-Baltic tarbijate harimise aktsioon, kus osalesid vabatahtlikud noored ökoskautide seast ja Eesti Rohelisest Liikumisest.

Vabatahtlikud taara-harijad selgitasid teadmatuile, et liiga rutuga automaadiavasse laotud või visatud pudelid-purgid võivad uudse masina umbe ajada, see omakorda kärsituma taaratooja vihaseks muuta. Mõni ähvardab tarbijakaitsega, mõni läheb jõuga masina kallale ja mõni viskab kõik pudelid-purgid prügikasti ning lahkub.

Loe edasi juba leheküljel http://www.maaleht.ee/?page=&grupp=artikkel&artikkel=3764