Ökoskautide kodulehekülje banner Eesti keeles In English
Suurlaager 2017

Taaskord on aastal 2017 saabumas suvi, mida oleme neli pikka aastat pikisilmi oodanud – suurlaagrisuvi! Suurlaagrid on traditsioon, mis annab noortele võimaluse tunnetada skautluse mitmetahulisust. Tule ja saa sellest osa! Sõbrad ja seiklus – see ongi skautlus ja elustiil ning kõik kokku üks suur SEIKLUSRATAS! Suurlaagris, mille toimumispaigaks on muinasjutulises põlismetsas asuv Tagametsa laagripaik – keskmeks eelmise sajandi algusest pärinev jahiloss – saavad kokku skautluse traditsioonid ja eestlastele omane nutikus. Kaasaeg ja ajalugu. See saab olema eriline elamus ca tuhandele skaudile ja gaidile üle kogu maailma.

Laagrisse ootame kõiki skaute ja gaide, aga ka osalejaid teistest noorteorganisatsioonidest ja samuti välisriikide skaute-gaide, mis annab laagrile rahvusvahelisuse mõõtme. Eestist ootame laagrisse kõiki vanusegruppe alates 6-aastastest, välisriikidest osalejatele on alumiseks vanusepiiriks 12 eluaastat.

Osalejad jaotuvad viide all-laagrisse ning hundud, skaudid, vanemskaudid elavad koos oma üksusega samas all-laagris. ISTdele on oma all-laager. Korraldajate ja laagris olevate juhtide (kes on hõivatud laagri korraldamise või mõne tegevuse läbiviimisega) lastele on päevasel ajal avatud lasteaed.

LAAGRILISTE JAGUNEMINE:

• Osalejad – hundud, skaudid, vanemskaudid ehk kõik laagrilised vanuses 6-18.
  • Juhid – osalejate vastutajad (iga 10 osaleja kohta peab olema laagris kaasas üks täiskasvanud juht).
  • IST (International Service Team) – rändurid, vabatahtlikud, juhid (ilma osalejate salgata) ehk laagrilised vanuses 18-… nii Eestist kui välisriikidest.

Programm:
Kaheksa laagripäeva jooksul (8. juuli - 15. juuli) toimuvad nii traditsioonilised tegemised kui ka palju uut. Igal laagri tegevuspäeval on seekord oma nimi – ohutuspäev, arvamuspäev, tervisepäev, heateopäev, ekstreempäev ja looduspäev ning igal päeval on ka oma päeva juht, kes vastava päeva tegevusi koordineerib. Kindlasti leiab igaüks programmist endale päris oma lemmiktegevused. Traditsiooniliselt toimuvad lõkkeõhtud – nii avalõke, suurlõke kui ka lõpulõke ning tantsida saab nii diskol kui vahupeol. Ja ka vahva matkamine on ühele suurlaagrile kohaselt kindlalt tegevuskavas – matkarada saab igaüks valida omale sobiva kestusega 4st tunnist 48 tunnini.

Osavõtutasu ja -tingimused:
REGISTREERUMINE ON LÕPPENUD ÖKOSAUTIDE ÜKSUSE KOOSEISUS!

Lisainfo:
Suurlaagri ametlik leht: http://suurlaager.skaut.ee/

Info laagri kohta ja registreerimine veeda8@gmail.com või oko@skaut.ee

Vajalik isiklik varustus:

Kulub ära:
  • Telk + kile
  • Magamiskott ja -matt
  • Seljakott (matkale)
  • Skaudivorm ja kaelarätik (olemasolul) ning selle juurde käiv (musta värvi) püksid/seelik
  • Veepudel + toidunõud (kauss, nuga, kahvel, lusikas, tass) - võiks olla märgistatud, et kellegiga segi ei läheks
  • Dressid vm mugavad riided
  • T-särgid + lühikesed püksid/seelik
  • Pildita ja kirjadeta hele (!) T-särk, kuhu saab laagri märgi koha peal peale trükkida
  • Pikkade käistega särgid + pikad püksid
  • Varupesu ja -sokid x7
  • Villased sokid ja kampsun
  • Müts / Peakate (päikeselised ilmad ja/või öösel magamisel)
  • Saunalina ja ujumisasjad
  • Veekindel soe jope
  • Botased, plätud, matkasaapad
  • Hügieenitarbed (sauna-/duši-/hambapesuasjad) + käterätik
  • Taskurätikud ja/või vetsupaber
  • Niisked nahasõbralikud puhastuslapid
  • Päikesekreem
  • Sääsetõrjevahend
  • Isiklikud ravimid + plaastrid
  • Taskulamp (+ lisapatareid)
  • Taskuteatmik + kirjutusvahend (pastakas)
  • Telefon (ps. laadida laagris ei saa ja levi on kehv)
  • Taskuraha (Sulas!!)
Võimalusel/olemasolul:
  • Õmblustarvete komplekt
  • Kompass
  • Taskunuga
  • Fotoaparaat (+lisapatareid / laetud aku)

Võib omal soovil ka muud kaasa võtta, kuid pea meeles reeglit: nii palju, kui vaja, ja nii vähe, kui võimalik. Peaksid olema võimeline ise oma asju tassima.

Transport:
Kuna Tagametsa ühistransporti ei liigu, siis toimub laagrisse kohalesaamine oma transpordiga. Laagri väravast saab sisse ainult kogu üksus korraga koos oma juhiga. Laagri parkla juures on avatud kogunemisala, kus saab oma üksuse liikmete kogunemist oodata, kui tullakse erineva transpordiga ning ei jõuta kohale kõik päris ühel ajal. Pärast teist registreerimistähtaega saadame üksustele soovituslikud saabumise ajad, et vältida ummikute tekkimist laagri väravas.

Täpsem info tulekul.

Asukoht:

• Aadress: Kodumetsa, Rassi küla, Türi vald, Järvamaa

Eestis on mitu paika, mis kannavad nime Tagametsa. Meie suurlaagri asukoht – Tagametsa Jahiloss ja Laagrikeskus (Tagametsa Hunting Lodge and Camping Center) – asub põlismetsade keskel kauni Saarjõe kaldal, nelja maakonna – Järva-, Pärnu-, Viljandi- ja Jõgevamaa – piiril, Järvamaal Türi vallas Rassi külas. Tallinnast on sinna ca 120 km, Tartust 110 km, Pärnust 80 km, Türilt 22 km ja Võhmast 20 km.

Kasutaja
Parool